liczba-13
Psychologia i rozwój osobisty

Liczba 13 pechowa? Nie dla mnie.

Niektórzy uważają, że liczba 13 jest pechowa, a piątek 13 to już w ogóle. Dla mnie jest to szczęśliwa liczba, która bezustannie mi towarzyszy. Trzy momenty, były nieplanowane i wtedy uświadomiłam sobie, że liczba trzynaście może być moją liczbą i zaczęłam ją wykorzystywać w swoim biznesie.

Zacznijmy od początku…

Dlaczego wierzymy, że liczba 13 jest pechowa? Skąd się to wzięło?

  • Początków jej pechowości możemy doszukać się już podczas Ostatniej Wieczerzy, gdzie przy stole zasiadło 12 apostołów i Jezus, z kolei trzynastym zaproszonym był Judasz, który zdradził Jezusa.
  • wyrok na legendarny zakon templariuszy padł właśnie 13 w piątek.
  • tuzin stał się symbolem doskonałości i całości. Było 12 plemion Izraela, 12 głównych Bogów Greckich i Rzymskich, 12 Apostołów i 12 rycerzy Okrągłego Stołu. Liczba 13 jako pierwsza wykraczała poza kanon. Nazywano ją “diabelskim tuzinem”.
  • ojciec Aleksandra Macedońskiego, Filip, zginął tuż po tym, jak postawił 13 posąg (swój) obok 12 posągów greckich bogów.
  • Piątek 13-tego to dzień śmierci Jezusa, więc czas kiedy zło nabrało największej mocy.

Jak to wygląda u mnie

Moja córka Maja urodziła się właśnie 13 o godz.13:42, co prawda była to sobota a nie piątek, jednak nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Nie było to planowane, ponieważ urodziła się 10 dni po terminie. Dwa razy pojawiła się liczba 13- data oraz godzina urodzenia.

Następnie 13 września 2017 roku sama założyłam stronę internetową magicznapaczucha.pl z czego jestem mega dumna.

Kolejny „przypadek” to ślub zaplanowany na 13 sierpnia. Teraz pewnie myślicie przecież pisałaś, że 3 momenty były nie planowane. Otóż tak, planowany ślub, ale nie planowana data, po prostu tak wyszło, taki był wolny termin.

Po tych zdarzeniach wiedziałam, że liczba 13 na pewno nie będzie pechowa dla mnie. Potem stworzyłam listę wdzięczności- czyli listę osób, którym jestem wdzięczna za to, co udało mi się dzięki nim osiągnąć, wyszło, że tych osób jest 13. Następnie spisałam sobie ważne cytaty, motta którymi kieruje się w życiu i też było ich 13. Przypadek? To akurat też nie było planowane.

Wtedy postanowiłam, że liczba 13 będzie mi towarzyszyć cały czas. A Ty wierzysz w przesądy? Czy liczba 13 jest dla Ciebie pechowa?

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0