moja-lista-wdziecznosci
Psychologia i rozwój osobisty

Moja lista wdzięczności. Inspirujące kobiety.

Uważam, że raz na jakiś czas, każdy z nas powinien sporządzić taką listę wdzięczności i podziękować każdej osobie, której coś zawdzięcza, dzięki której jest w tym miejscu, w którym jest i odniósł sukces.

Ja już na początku swojej drogi mogę wskazać osoby, dzięki którym odważyłam się być sobą, dzięki którym spełniam marzenia i realizuje się zawodowo.

Gdzieś kiedyś przeczytałam bardzo mądre słowa, które utkwiły mi w pamięci:

„Podziękuj za to co już masz, nie zazdrość i nie użalaj się nad sobą i nad tym czego nie masz. Każdy posiada co innego, dlatego jesteśmy tacy wyjątkowi.”

Dlatego powstał ten artykuł. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego kim jestem teraz, podziękować osobom, które mnie inspirują, dają motywację do działania, dzięki którym nauczyłam się inaczej postrzegać świat i walczyć o swoje.

Te osoby to:

1. Ola z Małego Paryża

Nie jest jakąś znaną osobistością czy influencerem, natomiast znajduje się na mojej liście na pierwszym miejscu z jednego prostego powodu- to dzięki niej odkryłam, że to co od zawsze było moją pasją, może stać się źródłem mojego utrzymania.

Odkąd sięgam pamięcią chciałam mieć swój własny biznes, interesowało mnie wiele rzeczy, ale żadnej nie byłam tak wierna jak rękodziełu. Już jako dziecko robiłam kartki, albumy i różności z papieru. Zawsze uważałam, że najpiękniejszy prezent, to taki wykonany własnoręcznie, z sercem. Bardzo lubiłam organizować przyjęcia, przygotowywać dekoracje itp.

Ola uświadomiła mi to, gdy organizowałam pierwsze urodziny mojej córki w jej lokalu w Wilczym Gardle (dzielnica miasta Gliwice w województwie śląskim). Powiedziała mi dokładnie „Ania, Ty powinnaś robić takie rzeczy zawodowo”. Kończył mi się urlop macierzyński i zbliżał się powrót do pracy, do której tak naprawdę nie chciałam wracać. W głowie kłębiły mi się myśli o pracy organizatora imprez, jednakże oprócz pomocy w organizacji festiwali i ogólnie przyjęć we własnym zakresie nie miałam żadnego doświadczenia i wiedzy praktycznej.

Minął czas, ja musiałam wrócić do pracy na etacie, ale nie zapomniałam o moim marzeniu- własnym biznesie i postanowiłam, że stworzę biznes plan na najbliżej lata i zacznę działać. Dokładnie wiedziałam co chce robić i kiedy. Wiedziałam, że na rynku jest tego bardzo dużo, dlatego musiałam się czymś wyróżniać. Skoro nie mogę jeszcze otworzyć organizacji eventowej to stworze event boxy organizacyjne i gift boxy prezentowe, dla osób, które same chcą zorganizować sobie przyjęcie, a także dla osób, które pragną sprezentować coś najbliższym.

Dziękuje Olu za to, że w końcu znalazłam pomysł na swój własny biznes.

2. Ewa Chodakowska

Ewy Chodakowskiej chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Oprócz motywacji do zdrowego stylu życia, zdrowej i racjonalnej diety, aktywności fizycznej, motywuje również do walki o lepsze jutro i lepszą wersję samej siebie. Nie tylko zadbanie o wygląd zewnętrzny, ale również wewnętrzny

Dziękuję Ewka za Twoją siłę i motywację. Nie będę życzyć Ci, abyś się nie zmieniała- bo to oznaczałoby, że nie będziesz się rozwijać. Życzę Ci, abyś pozostała sobą. Jesteś dla mnie ogromną inspiracją i motywacją.

3. Twoje DIY- Kasia Ogórek

Kasia Ogórek jest królową DIY, jest rewelacyjna we wszystkim tym co robi. Każdą rzecz potrafi zamienić w złoto. Z wielu rzeczy, które pokazuje korzystam u siebie w domu. Jest inspiracją samą w sobie.

Dziękuję Kasiu za inspiracje i pobudzenie mojej kreatywności i twórczości.

4. Hakerki Sukcesu- Marta Krasnodębska

Martę poznałam przez przypadek. W tamtym czasie byłam w ciąży i dałam się „wkręcić” w pracę konsultanta Oriflame. Zobaczyłam komentarz jednej z Dyrektorek Oriflame, która nie zbyt przychylnie wypowiadała się na jej temat. Mnie z kolei zainteresowała treść na FanPage’u na Facebooku Hakerek Sukcesu i tak postanowiłam zaobserwować profil, zapisać się na newsletter, aby być na bieżąco, oglądałam transmisje na żywo, stworzyłam sobie zeszyt na zapiski i pdfy. Marta przekazuje ogrom wiedzy, dzięki niej zadbałam o promocje i reklamę swojej marki. Marta jest strategiem marki i biznesu online.

Dziękuję Marto, za Twoją wspaniałą pracę, bo dzięki Tobie i Twoim wskazówkom wiem jak rozhulać swój biznes online.

5. Kamila Rowińska

Kamilę poznałam również dzięki webinarom, które oglądałam podczas pracy w Oriflame. Konsultanci polecali sobie książki i tak właśnie trafiłam na jej książkę pt. „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” do której wracam i planuje wracać co roku.

Dziękuję Kamilo, że pokazałaś mi jak odkryć swoją życiową drogę i jak wyznaczać sobie cele i konsekwentnie do nich dążyć.

6. Mamaginekolog- Nicole Sochacki- Wójcicka

Nicole jest wspaniałą, mądrą, bezinteresowną i o wielkim sercu kobietą. Edukuje kobiety i „nakłania” do badania się regularnie. Dzięki niej zadbałam o swoje zdrowie, które jest najważniejsze. To dzięki niej odkryłam niektóre osoby, znajdujące się na tej liście. Pomimo wielu przeciwności losu Ona się nie poddaje i jest wielką inspiracją jeśli chodzi o realizację własnych marzeń. Nicole jest żywym przykładem na to, że gdy wszyscy rzucają jej kłody pod nogi, Ona robi z nich schody (i to złote).

Dziękuje Nicole, za to, że zaczęłam dbać o swoje zdrowie, a także za to, że nie boję się marzyć i spełniać swoje marzenia.

7. Fashionelka- Eliza Wydrych- Strzelecka

Eliza jest blogerką, influencerem i moim mentorem. Jest również psychologiem, jednakże nie pracuje w klasyczny znany nam wszystkim sposób, ale swoją wiedzę przekazuje innym na blogu, czy też na Instagramie. Każde instastory wnosi coś wartościowego w moje życie. To dzięki niej odważyłam się być sobą i walczyć o swoje marzenia. Uświadomiła mi wiele rzeczy, o których nie miałam kompletnie pojęcia, albo spojrzałam na nie z innej perspektywy.

Dziękuje Eliza za to, że dzięki Tobie odważyłam się być sobą i że otworzyłaś mi oczy na wiele spraw. Dzięki Tobie spełniam swoje marzenia.

8. Pani Swojego Czasu- Ola Budzyńska

Olę poznałam dzięki mamie-ginekolog. Początkowo nie przykuła mojej uwagi, ale przeglądałam jej instarelacje i odkryłam, że jest świetna w tym co robi. To znaczy Ola pomaga kobietom zarządzać sobą w czasie. Kupiłam jej „Planer Pełen Czasu”, kupiłam również ebooki o tworzeniu biznesu online i o promocji, oglądam jej webinary i słynną kawę z Budzyńską. Ola uświadomiła mi że „zrobione jest lepsze od doskonałego”.

Zawsze chciałam, aby wszystko co robię było perfekcyjne, teraz wiem, że to mnie ogranicza, wiem, że gdybym czekała na ten jeden moment, kiedy wszystko, absolutnie wszystko jest gotowe to nigdy bym nie zaczęła.

Olu, dziękuję Ci za to, że zrozumiałam jak działa biznes online i co zrobić, aby odnieść sukces. Nauczyłam się organizacji i efektywnego planowania.

9. Siostry ADiHD

Kolejne osoby poznane dzięki mamie-ginekolog. Zaobserwowałam ich profil na IG, ale jak sama nazwa mówi „ADiHD” to na początku mnie denerwowały. Potem zobaczyłam, że mają więcej do powiedzenia, są mega pozytywnie zakręcone.

Dziękuje Wam za to, że rozśmieszacie mnie do łez.

10. Draw the words- Agata Jakuszko

Agatę poznałam przypadkowo. Szukając inspiracji zainteresowałam się bullet journalem i myśleniem wizualnym i tak trafiłam na jej profil na Instagramie. Odkąd sięgam pamięcią uwielbiałam robić takie notatki wizualne, zawsze jak w szkole trzeba było przygotować prezentację, a technika jej wykonania była dowolna to wybierałam rysowanie, plakaty itp.

Dziękuję Agato, że pokazałaś mi przepiękny świat rysunku, myślenia wizualnego i bullet journalu.

11. Jestem interaktywna- Ola Gościniak

Olę poznałam dzięki Agacie z Draw the words, podczas wywiadu na instastory. Dowiedziałam się, że właśnie napisała książkę pt. „Bądź online”, dzięki której każdy może założyć stronę internetową na WordPressie. Poznałam ją w idealnym momencie, w momencie kiedy chciałam założyć swój biznes.

Stwierdziłam, że chce, aby wszystko było profesjonalnie, a więc potrzebowałam do tego również własnej strony internetowej. Kupiłam jej książkę jeszcze w przed-premierze i po dwóch tygodniach powstała moja własna strona. 2 tygodnie, ponieważ przez połowę tego czasu zastanawiałam się nad nazwą, potem szukałam odpowiedniego motywu. Założenie strony internetowej było pierwszym ruchem do tego, aby w końcu zacząć działać na poważnie.

Dziękuję Olu, za to, że dzięki Tobie sama stworzyłam swoją własną stronę internetową i za to, że  ruszyłam z miejsca i w końcu zaczęłam działać. Jesteś matką chrzestną mojego biznesu.

12. Jest rudo- Natalia Lis

Natalia zajmuje się fotografią, mnie od zawsze interesował ten temat, kupiłam sobie profesjonalny sprzęt, ale nie miałam jeszcze takiej wiedzy, aby robić piękne i profesjonalne zdjęcia. Dzięki niej nauczyłam się pracy z aparatem.

Dziękuję Natalia za to, że dzięki Tobie poznałam tajniki fotografii i moje zdjęcia wyglądają o wiele lepiej niż kiedyś.

13. Joanna Banaszewska

Asia to moje GURU Instagrama. Poznałam ją dzięki jej planszom na instastory i tak już zostałam. Asia jest mega pozytywną osobą, która ma wiele do powiedzenia.

Dziękuję Asiu za to, że dzielisz się z nami nowościami na Instagramie i że dzięki Tobie mój profil jakoś wygląda.

Dziennik wdzięczności

Od jakiegoś czasu prowadzę listę wdzięczności w postaci dziennika. Uważam, że jest to bardzo dobra praktyka. Codziennie poświęcam około 5 minut na zapisanie za co jestem wdzięczna danego dnia.

Co może Ci dać dziennik wdzięczności?

 • zapamiętasz te wydarzenia, które mają pozytywny wpływ na Twoje życie- zwykle ludzie pamiętają tylko te przykre chwile
 • Twój poziom stresu zdecydowanie się obniży
 • poprawi się ocena Twojego szczęścia- dostrzeżesz to co jest dobre w Twoim życiu
 • podobnie jak słoik na sukcesy może poprawić Ci nastrój w gorsze dni
 • więcej pozytywnych emocji

Jak uzupełniać dziennik wdzięczności?

RANO

 1. Jestem wdzięczna za:
  a)
  b)
  c)
 2. Co sprawi, że będę miała cudowny dzień:
  a)
  b)
  c)
 3. Codzienne afirmacje. Jestem… (powtarzanie pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby)
  a)
  b)
  c)

WIECZOREM

 1. Trzy wspaniałe rzeczy, które się dziś wydarzyły:
  a)
  b)
  c)
 2. Jak mogłam uczynić dzisiejszy dzień lepszym:
  a)
  b)
  c)

A czy Ty prowadzisz swój dziennik wdzięczności? Jakie osoby Cię inspirują?

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0